lektorka-tankosovaV roku 1991 som ukončila štúdium na FF UPJŠ v odbore angličtina – slovenčina. Už v piatom ročníku na VŠ som začala vyučovať 3x týždenne na dnešnej Obchodnej akadémii v Humennom (vtedy ešte Strednej ekonomickej škole) a ostala som tam dodnes – asi mi to bolo súdené. Celkom ma vystihuje znamenie Kozorožca, som vytrvalá, pracovitá, niekedy tvrdohlavá, aj keď , bohužiaľ, podľa horoskopu na staré kolená ohluchnem. Milujem svoju prácu, svojich študentov a riadim sa heslom, že osobnosť učiteľa je dôležitejšia ako to, čo vie. (+ viac info)

Mám rada pozitívne naladených  a optimistických ľudí, ktorí vôkol seba šíria dobrú energiu, humor a majú nadhľad nad vecou, vedia sa zasmiať aj na sebe a svojich nedostatkoch. Mojim najväčším životným úspechom je jednoznačne moja skvelá rodina, manžel, syn a dcéra a najväčšia radosť mi urobíš študent, keď príde poďakovať za vyučovaciu hodinu alebo sa pochváliť s úspechom, ktorý dosiahol. Vtedy si poviem, že má moja práca zmysel.

Radosť mi tiež urobí: dobrý film ( Forrest Gump), príjemná hudba ( soundtracky H.Zimmera), čas strávený s mojimi deťmi, moja rozkvitnutá záhrada  na jar a v lete, ranná káva na našej terase počas letných rán, keď je všade ešte ticho a pokoj, náš 1,5 ročný jack russell Edy, ktorý ma každý večer víta tak ako to dokáže len pes, atď.)

Obľúbené životné múdrosti:
     * Človek je tvor chybujúci a nedokonalý.
     * Nemusíte byť vždy a všade.
     * Nesnažte sa byť zodpovedný za všetko a všetkých.
     * Čo nemám, to nepotrebujem.

Tel.č.: +421905 551 676+421907 422 044